BAHÇE MOBİLYALARI HANGİ ÜRÜNLERDEN OLUŞUR ?

Bahçe Mobilyaları Hangi Ürünlerden Oluşur?

Bahçe Mobilyaları Hangi Ürünlerden Oluşur ?

Açık alanlarda zaman geçirmenin değeri her geçen gün daha fazla anlaşılırken birçok kişi bahçelerine mobilyalar alarak bu alanları daha iyi değerlendirmeye çalışıyor. Satın alınan mobilyalar insanlara hem oturma hem sohbet hem de dinlenme alanı sunuyor. Bu sebeple de bahçeler için mobilya satın almak atılabilecek en doğru adımlardan bir tanesi.

SandalyeBahçesi
15/10/2022
0 Yorum

Sentetik Rattan Bahçe Mobilyaları

Bahçe mobilyalarında rattan ismi verilen malzemenin kullanımı çok yaygındır. Birçok insan bu malzemeyi ismiyle tanıyamaz. Ancak gördükleri anda ürünü tanırlar ve bahçe mobilyalarında çok sık bir şekilde kullanıldığını söylerler.
Sentetik rattan bahçe mobilyaları ekonomik ve kullanışlı olması sebebiyle çok fazla tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. İç iskeleti metalden üretilirken dışı rattan kaplanmaktadır. İskeletinde demir yerine genellikle alüminyum kullanılır. Demirin suya karşı dayanımının düşük olması ve paslanması bahçe mobilyası olarak kullanılmasını engellemektedir.
Mobilyaların dışını kaplayan rattan eğer birinci sınıf malzemeden üretilmişse çok uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kendi içerisinde kalite sınıfları olduğundan satın alınırken dikkatli bir şekilde incelenmesi gerekecektir.

Bahçe Mobilyaları Hangi Ürünlerden Oluşur?

Doğada yer alan en dayanıklı malzemelerden biri ağaçlardır. Ağaçlar kitaplık, dolap, baza gibi ürünlerin yanı sıra bahçe mobilyalarında da kendini göstermektedir. Bahçe mobilyaları için sık tercih edilen teak ağacı, devlet lisanslı ormanlardan A kalite olarak imal edilmektedir. Bahçe mobilyası seçerken teak ağacının yaşına ve ağaç işçiliğine bakabilirsiniz. Bunlara ek olarak uygun fırınlama yöntemlerinin kullanılıp kullanılmadığı ve ağacın ideal makinalarda işlenip işlenmediği de mobilya seçiminiz açısından önemlidir. Ahşap bahçe mobilyası tüm bu özellikler dikkate alınarak satın alındığında uzun yıllar sizlere hizmet edecektir.

Doğal Rattan Bahçe Mobilyaları

Rattan olarak isimlendirilen ürünlerin bahçe mobilyalarında çok fazla görülüyor olmasının sebebi hem doğal hem de sentetik olarak yer alışıdır. Doğal rattan bahçe mobilyalarında iç iskelette metallerin kullanımı söz konusu olmaz. Tamamı doğal malzemelerden üretilen mobilyalardır. Tercih edilecek olan bahçe balkon salıncağı modelleri doğal rattan olarak satışa sunulmuşsa yapısında kestane ve bambu ağaçları bulunmaktadır. Bunlara ek olarak da rattan kullanılır.
Güneş ışınları ve yağmura karşı dayanıklı bir malzemedir. Hemen deformasyonlar görülmez. Ancak çok uzun süre bu mevsimsel etmenlere maruz kaldığında ömrü kısalacaktır. Kullanılmadığı anlarda bu doğal malzemenin korunması ömrünü uzatan bir etmen olacaktır.

Alüminyum Bahçe Mobilyaları

Bahçe mobilyalarında sentetik rattan olarak sınıflandırılan ürünler ile alüminyum bahçe mobilyaları aynı özellikleri gösterirler. Alüminyum mobilyaların tek farkı üzerinde rattan kaplama olmamasıdır. Direkt olarak insanla alüminyum malzemeyi görürler.
Bahçelerinde doğal bir görüntü yakalamak isteyen kişiler için alüminyum mobilyalar uygun olmayabilir. Ancak hem ekonomik hem de dayanıklı oluşu birçok farklı alanda bu mobilyaların ilk tercih olmasını sağlamaktadır.
Alüminyum tercihi bahçe salıncakları hakkında genel bilgi sahibi olan kişiler tarafından da sıklıkla yapılır. İnsanların ağırlığını başarılı bir şekilde taşıması için birçok insan alüminyuma güvenmektedir. Bu sebeple salıncaklarda alüminyum kullanımı çok daha sık görülen bir durumdur.

Paslanmaz Çelik Bahçe Mobilyaları

Alışverişlerinde farklı bahçe balkon salıncağı modelleri ile karşılaşan kişiler her zaman paslanmaz çelikten üretilen modelleri tercih edebilirler. Alüminyuma göre çok daha kaliteli olan bu malzeme kesinlikle bakım gerektirmez. Çok uzun süre yağmurun ya da güneşin altında kalsa da aynı yapısını korumaya devam edecektir.
Alınacak olan bahçe mobilyalarının ömürlük olmasını isteyen kişiler genellikle paslanmaz çelikten üretilen ürünlere yönelirler. Ancak bu ürünlerin diğer seçeneklere göre ağır olması ciddi bir dezavantajdır. Bahçe mobilyalarının sürekli olarak hareket ettirilmesi durumunda bu ürünler zorluk çıkarır. Yaşı ilerlemiş olan kişilerin bahçelerinde bu ürünleri tercih etmesi önerilmez.

Plastik Enjeksiyon Bahçe Mobilyaları

Bahçe mobilyalarında kullanılabilecek olan son seçenek plastik malzemedir. Bahçeleri ya da balkonları içincapri swing bahçe salıncağı alacak olan kişiler plastik ürünleri göremezler. Çünkü plastik malzeme ağırlık kaldırılan hareketli ürünler için uygun değildir. Ancak masa, sandalye ve sehpa gibi sabit ürünlerde plastik kullanımı oldukça yaygındır.
Bahçe mobilyalarında plastik tercih edildiğinde ürünler tek parça halinde sunulur. Genellikle montaj işlemlerine gerek olmaz. Herhangi bir kısmı kırıldığında ya da yapısında bozulmalar yaşandığında bütün bir parçanın değiştirilmesi gerekmektedir. Plastik ürünler ekonomik olduğundan bu durum çok büyük bir problem yaşatmamaktadır.

 HEMEN ARA  WHATSAPP