RATTAN BAHÇE MOBİLYALARI NASIL SEÇİLİR ?

Rattan Bahçe Mobilyaları nasıl seçilir

Rattan Bahçe Mobilyaları Nasıl Seçilir ?

Rattan mükemmel bir bahçe mobilyası türüdür; hafiftir, çevre dostudur, bakımı ve temizliği kolaydır. Birbirine çok benzeyen ürünlerin farklı kalitelerde olacağını bildiğimiz için rattan bahçe mobilyalarını seçerken, ürünün uzun ömürlü kullanılabilmesinde nelerin belirleyici olduğunu sizlerle paylaşmak istedik.

SandalyeBahçesi
17/10/2022
0 Yorum

Rattan Mobilya Kasası Alüminyum Olmalıdır !

Sentetik rattan bahçe mobilyalarının ortak özelliği; plastik materyalinin elde örülerek metal bir kasa üzerine uygulanmış olmasıdır. Mobilyanın iskeletini oluşturan bu metal malzemenin alüminyum olması çok önemlidir. Alüminyum elementi, doğal yapısı gereği paslanmaz, küflenmez ve dış mekan koşullarında kullanım ömrü kısalmaz. Yağmur, buzlanma, nem ve güneş ışınları gibi dış mekan koşullarına en dayanıklı metal malzeme alüminyumdur. Mobilyanızın temelini iç kasasının oluşturduğunu unutmayın; kaliteli ve uzun ömürlü malzeme seçimi, uzun vadeli bir karar vermenizi sağlayacaktır.

Rattan bahçe oturma grupları nasıl olmalıdır

Bahçe, balkon ve verandanızda kullanılmak üzere alacağınız rattan mobilyaların seçimini yaparken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan birisi de mobilyanın yoğun güneş ışınlarına maruz kalacağı gerçeğidir. Görsel olarak birçok farklı renkte ve dokuda rattan modeli olabilir. Zevkinize göre en iyi görüneni tercih etmek istediğinizi biliyoruz fakat imal edilirken hangi standartlarda üretildiği de ürünün uzun zaman kullanılabilmesi için çok önemlidir. Bu nedenle dış mekanda kullanacağınız rattan mobilyada işlenen örgü malzemesinin UV (ULTRAVİOLE) katkılı olmasına dikkat etmelisiniz. Böylelikle bahçe mobilyanızın güneş ışınlarına karşı vereceği renk solması, çürüme gibi tepkiler engellenmiş olacaktır.

Yüksek yoğunluklu polietilen maddeden üretilmiş rattan tercih edilmelidir.

HDPE olarak kısaltılan yüksek yoğunluklu polietilen madde; geri dönüştürülebilir ve doğa dostu bir malzemedir. HDPE rattan daha fazla gerilme mukavemeti ve moleküller arası kuvvet sunar, ayrıca daha güçlüdür, daha serttir ve yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklıdır. Kumbahçe Bahçe Mobilyaları olarak tüm rattan mobilyalarımızda HDPE hammadde kullanmaktayız.

Rattan bahçe oturma grupları

Rattan oturma grubu veya masa takımı seçerken önemli olan başlıklardan biri de ürünün hafif ve kolay taşınabilir olmasıdır. Bahçe, balkon, veranda ya da teras gibi açık alanlarda kullanılacak olan mobilyaların, gün içerisinde güneş ışınlarının açısına göre yerlerinin değiştirilmesi gerekebilir. Günün belirli bölümlerinde evinizin gölge olan alanlarında; belirli bölümlerinde ise tamamen açık olan alanlarında vakit geçirmeyi tercih edebilirsiniz. Yazlık evlerinizde veya hobi bahçesi gibi özellikle tatil günlerinde kullanılan evlerde, evinizden çıkarken mobilyalarınızı dışarıda bırakmak istemeyebilirsiniz. Bu nedenle bahçe mobilyası seçerken ürünün kolay taşınabilir olması önemli faktörlerdendir.

 HEMEN ARA  WHATSAPP